Tesisatçı Nasıl Seçilir

Aramayı planlamadan önce sormanız gereken 10 soru:

1) Tesisatçınız lisanslı mı?

Çoğu Sıhhi Tesisat şirketi, sıhhi tesisat sorununuzu çözebilecek yolda tamamen dolu kamyonlara sahip olacaktır. Bununla birlikte, aynı şirketlerin birçoğunda, deneyimsiz bir Tesisatçıya probleminizi nasıl düzgün ve güvenli bir şekilde çözeceğini öğretecek bir Yolcu olmadan, tek başına araba kullanan 1. veya 2. bir öğrenci olacaktır. Bir tesisatçının bilgisi olmadan çözdüğü bir problemin daha fazla zarar görmemesini sağlamak çok önemlidir. Bu soruyu telefonun diğer ucundaki uzmanlara sormanız ve kapıda kalifiye bir tesisatçının gelmesini sağlamanız önemlidir.

2) Tesisatçınız sigortalı ve gümrüklü mü?

Sertifikalı bir Uzman bile hata yapabilir (o sadece bir insandır). Bu nedenle, hasar planlamacılardan kaynaklanıyorsa, sigortalı olduklarını ve tazminat almakta sorun yaşamayacağınızı bilmek önemlidir.

3) Saatlik ücretiniz nedir?

Bu, bir randevu ayarlamadan önce sorulması gereken bariz, ancak en az önemli bir sorudur. Çünkü iş bittiğinde, onların istediklerini ödemek zorundasın.

4) Projenin ne kadar süreceğine dair bir tahminde bulunabilir misiniz?

Sadece ne kadar para harcanacağına dair bir fikre sahip olmak değil, zamanınız da önemlidir.

5) Ne kadar beklemeliyim?

Artık hepimiz kablolu yayın görevlisinin ortaya çıkması için sabah 8’den akşam 1’e kadar beklemenin nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Ancak tesisatçınızın gelmesi için saatlerce beklemenize gerek yok. Çoğu şirket size 2 veya 3 bekleme süresi verir, IE: “Saat 10.00 ile 13.00 arasında bir Tesisatçı şovumuz olacak.” Ancak yeterince dikkatli bakarsanız, size 30 dakikalık, hatta daha fazla bekleme süresi verecek, size gerçek bir zaman kazandıracak şirketler bulacaksınız!

6) Seyahat süresi için ödeme yapıyor musunuz?

Çoğu şirket bunu size söylemeyi ihmal eder ama ilk saatiniz için sizden yarım saatlik ücret alırlar. Bu, saatlik ücretleri 120$ ise ilk saatinizin size 180$’a mal olacağı anlamına gelir!

7) Nihai faturaya eklenecek herhangi bir gizli ücret olacak mı?

Gizli ücretler, birçok Sıhhi Tesisat Hizmeti şirketi için bir altın madeni gibidir (muhtemelen Tesisatçıların neden kötü bir üne sahip olduğu). Çoğu insan, “gaz ekstraları”, “van yeniden stoklama ücretleri” ve diğer gereksiz masraflar gibi her türlü gizli maliyeti olduğunun farkında değildir.

8) Sunulan hizmetlere ilişkin Garantiniz nedir?

Kendi kendini açıklayıcı. İster inanın ister inanmayın, bazı şirketler garanti VERMEZ, ancak çoğu garanti verir.

9) Bilmem gereken herhangi bir Çevrimiçi Kupon var mı?

Özellikle SEO (arama motoru optimizasyonu) amacıyla interneti “kuponlar” ile dolduran ve belki de farkında olmadığınız birçok şirket var. Ve güven bana, aradığın şirket sana onlardan bahsetmek istemiyor.

10) Müşteri referanslarını okuyabilir miyim?

Şimdi bu zor, çünkü bir şirketin kendi çıkarları için referansları yok etmesi zor değil. Ancak bunun birkaç işareti var:

Referans Sayfasında yalnızca birkaç referans varsa, bunların gerçek bir müşteriden geldiğine sizi inandırmak için eklendiklerine bahse girebilirsiniz.

Başka bir işaret, çevrimiçi incelemeler bulursanız, örneğin Google Haritalar’da veya başka bir web sitesinde, tarihleri ​​​​kontrol edin! Birçok şirketin “incelemelerini” yayınladığını göreceksiniz ve tarihler aynı gün veya ilk incelemeden sonraki birkaç gün içinde olacaktır.

Ve son olarak, Kanıt Sayfalarında Kanıt formu yoksa, Kanıtın site sekreterine gönderildiğini varsayabilirsiniz.

Yani bu kadar, basitlik değil mi? Sadece bu 10 soruyu sorun ve kendinize İyi bir Asfalt Müteahhidi bulma şansınız daha yüksek olacak.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!