Evde Boya Sorunlarını Düzeltmek için Hızlı İpuçları

Tıkanmış giderler, donmuş su boruları, sızdıran borular evlerde sık görülen problemlerdir. Açıkçası, insanlar acil durumlarda sıhhi tesisat hizmetleri ararlar. Ancak bu hoş olmayan durumlar, ilk aşamada ihmalden kaçınılarak kolayca önlenebilir. Tesisat mühendisleri Bu sorunların çoğunun, insanların boruları tamir etmeyi ihmal edip acil servise gitmeleri durumunda ortaya çıktığını buldu. Boruların rutin bakımı, boruların çıkarılmasına yardımcı olur ve bu nedenle acil durum yönetiminden daha iyi bir çözümdür.

Önleyici bakım, boruları ve tesisatı iyi durumda tutmaya yardımcı olur. Maliyetli sorunlara yol açabilecek erken hataları tespit etmek de mümkündür. Böyle bir tesisat sorunu ile karşı karşıyaysanız tesisat maliyetini düşürerek kaybı en aza indirecek adımlar atın.

İşte Bilmek İsteyeceğiniz Hızlı Düzeltmeler:

1. Sızdıran Borular

Sızıntılar çoğunlukla boruların korozyon nedeniyle patladığı boru bağlantılarında meydana gelir. Çok ciddidir ve acil müdahale gerektirir. Sürekli su akışını önlemek için ana vananın hemen kapatılması önemlidir. Evinizde su birikmesini önleyecek ve bu gibi durumlarda taşkınların önüne geçecektir. Etkilenen bölgeyi kaplamak için kil veya bant da kullanabilirsiniz. Şimdi, tesisatçınızdan bir şeyleri tamir etmesini isteyin.

2. Gaz Borusu Sızıntısı

Hoş olmayan bir gaz kokusu algılarsanız, hemen evi terk edin. Gaz sızıntıları ölümcüldür ve tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Bunun yapılmaması ölümcül kazalara neden olabilir. Yerinden olduğunuzda, sorunu hemen çözmeleri için profesyonelleri arayın.

3. Damlayan Armatürler

Arızalı cihaza bağlı ana vanayı kapatın. Açıklığı tıkayan saç, kir ve diğer katı kalıntıları dikkatlice kontrol edin. Ayrıca, uygun tesisat onarımı için tesisatçınıza başvurun.

4. Kilitli Odalar

Bu çok fazla kafa karışıklığına neden olabilir. Bir piston gibi aletler kullanarak tasarımı kaldırmaya çalışın. Bunu yaparken başkalarının yardımına ihtiyacınız olabilir. Tüm çabalarınıza rağmen, tıkanıklığı gideremezseniz, yardım için derhal tesisatçınıza başvurun.

5. Soğuk Su Boruları

Kış aylarında borulardaki su donarak boruların tıkanmasına ve boruların tıkanmasına neden olur. Önlem alınmazsa boruların patlamasına neden olabilir. Bunu yapmak için ana vananızı kapatmanız gerekir. Daha sonra sıcak su ile hafifçe çözdürün. Çözülme, herhangi bir tıkanıklığı giderir. Geleceğiniz için borularınızın her zaman uygun şekilde korunduğundan emin olun.

Bu evde bulunabilecek bir sorundur. Boru hatlarının zamanında denetlenmesi, boru hatlarının sorunsuz akışını sağlar. Bu, cebinizde ağır olabilecek sıvı sorununun önüne geçmenize yardımcı olur.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!