Tesisatçı Seçimi

Evinizi satmak ya da sadece biraz çeki düzen vermek istiyorsanız, herhangi bir tadilat projesinde profesyonelleri aramanız gereken zamanlar vardır. Bazı mutfak ve banyo işlerinde bu, bir tesisatçı kiralamak anlamına gelir. İş için doğru kişiyi bulmak zor olabilir, ancak ne isteneceğini bilmek işi hem sinirlerinizi hem de cüzdanınızı kolaylaştırabilir.

İlk olarak, işe bir bütün olarak bakın ve bir profesyonelin ne yapması gerektiğini düşünün. Ardından, benzer bir işi kimin tamamlaması gerektiğini ve birlikte çalışmayı seçtikleri sıhhi tesisat şirketini görmek için arkadaşlarınıza, ailenize, iş arkadaşlarınıza danışın. Bu işe yaramazsa, yerel telefon rehberini kontrol edebilir ve istediğinizi bulana kadar arayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir şirket veya kişi bulduğunuzda, bütçenize uygun olduğundan emin olmak için size bir fiyat teklif etmelerini isteyin. Kullanmayı tercih ettiğiniz renk veya ihtiyacınız olan renkler gibi belirli talimatlarınız varsa, bu bilgileri ve ürünleri nereden aldığınıza ilişkin ayrıntıları sağlayın.

Ayrıca, maliyeti sağladıkları rakama dahil olan lavabo veya tuvalet gibi mevcut eşyaları çıkardıklarından emin olun. Banyo tadilatı gibi büyük bir proje için, sıhhi tesisat (küvetler, lavabolar, vb.) için ödeme yapmayı ve maliyetin makul olması için sıhhi tesisatı şirkete sağlamayı düşünebilirsiniz.

Tahmin geçerliyse, iş başlamadan önce kontrol edilmesi gereken birkaç şey daha vardır. Kişi veya şirketin ne kadar süredir sıhhi tesisat işinde olduğunu, ruhsatlı ve sigortalı olduğunu öğrenin. İşleri hakkında konuşabileceğiniz herhangi bir lisansları olup olmadığını sorun; öyleyse, önceki müşterilerin yapılan işten memnun olup olmadıklarını, herhangi bir sorun olup olmadığını ve nasıl çözüldüğünü ve bu kişiyi veya şirketi tekrar kullanıp kullanmayacaklarını öğrenin.

Ayrıca, kiraladığınız şirketin acil bir durumda haber vermeden ayrılmasını sağlayabildiğinden emin olun. Çoğu profesyonelin bir tür 24 saat acil servisi olmalıdır.

Son olarak, her şey onaylandığında, ne yapacaklarını, ne kadar harcayacaklarını, inşaat için ne tür/tür malzemeleri kullanacaklarını, işin ne zaman başlayacağını ve bitiş tarihini detaylandıran bir sözleşme yazın. .

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı – Birini İşe Almak için 16 İpucu!

1. AYNI ZAMAN, TAM ZAMANLI DESTEK: Kendiniz için en iyi zamanı seçebileceğinizden emin olun. Kiralayacağınız tesisatçının hızlı olup olmadığını en baştan öğrenin. Geç kalmak iyi değil. Tüm gün bir tesisatçının gelmesini beklemekten daha kötü bir şey yoktur, özellikle de iş dışındaysanız.

2. FİYAT: Bir ağaç söz konusu olduğunda gerçekleşecek birçok farklı şey var. Müteahhitiniz sorunun ne olduğunu öğrendiğinde, ona maliyetin saatlik olup olmadığını veya her iş için makul bir ücret olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun. Ayrıca parça ve işçilik maliyetlerini de sormayı unutmayın. Ayrıca şarkıcının ekstra bir süre için ücret isteyip istemediğini ve alırsa maliyetinin ne olduğunu sormaya çalışın. Gelişmiş fiyatlandırmaya sahip bir pulluk operatörü, yani saate göre değil, işe göre ücret alan bir pulluk operatörü aramanız faydalı olabilir. Müşterinin bütçesi dahilinde kalmasını kolaylaştırmak için bu şekilde ödeme yapmak en iyisidir.

3. Bu Bölüm Düzenlenebilir veya Değiştirilebilir mi?: Sızıntı veya başka bir küçük sorununuz varsa, sorunun onarımla çözülüp çözülemeyeceğini veya parçanın değiştirilip değiştirilemeyeceğini sorun.

4. üzerindeTEŞHİS GARANTİSİ: Yapılan işin tasdik edileceği ilkesine dayanan bir kahin seçin. Müşteri Hizmetlerini sorun ve sundukları Garanti türünü sorun.

5. AYNI GÜN SERVİS: Bu harika bir satış noktası. En iyi tesisatçıya ihtiyacınız olduğunda çoğu zaman acil bir durum olabilir. Ne olursa olsun günlerce beklemek istemiyoruz. İhtiyacınız olduğunda müsait olan bir müzisyen bulmaya çalışın. Genellikle bu, haftada 7 gün, günde 24 saat müsait olan biri anlamına gelir.

6. AÇIKLAMA: Tesisatçınızın sıhhi tesisat sorununuzu anlayacağınız günlük terimlerle açıkladığından emin olun.

7. Ne zaman KİRALAMA TESİSATI: Üreticinin talimatlarına uyduklarından emin olun.

8. SONRAKİ FATURA: İşiniz bittiğinde bir tane alıp alamayacağınızı sorun.

9. TÜM ONARIMLARDA 2 YIL GARANTİ: Garantiler konusunda seçici olun. Tüm onarımlarında 2 yıl garantili bir tesisatçıya gidin.

10. BİRÇOK UZMAN: Yılların tecrübesine sahip, ehliyetli ve işi bittikten sonra temizleyen ve temizleyen bir tesisatçıya gidin. Müzisyene lisanslı olup olmadığını sormanız çok önemlidir. Lisanslı bir tesisatçı matematik, sıhhi tesisat ve yazma becerilerine ve planları okuma becerisine ve yerel tesisat sembollerinin bilgisine sahip olacaktır. Yukarıdakilerin tümü, mümkün olan en iyi tedaviyi almanıza yardımcı olacaktır.

11. SİGORTA: Profesyonel bir tesisatçıya sigortası olup olmadığını sorun. Sigorta poliçesinin bir kopyasını isteyin.

12. YAZDIRMA ÇAĞRISI: Tesisatçı lisansının güncel olduğundan emin olun.

13. İZİNLER: Tesisatçının belirli bir işi yapması için izin almanız gerekiyorsa, gerekli izinleri mutlaka tesisatçıya sorun.

14. TEMİZLEME: Sözleşmesinde herkesi temizlemekten sorumlu olacağını söyleyen tesisatçı tipini bulun. Fiyatları karşılaştırın, ancak en düşük fiyatın her zaman en iyi yol olmadığını unutmamak önemlidir. Yetenekli, deneyimli bir tesisatçı daha yüksek bir saatlik ücret talep edebilir, ancak ilk denemede sorununuzu çözmenin en ucuz yolunu her zaman bilir! Ve bu size çok para kazandırabilir.

15. KULLANIMIN REDDİ: Her ihtimale karşı ödeyen bir tesisatçı ile gidin. En azından karşılayabileceğiniz tüm parayı ödemekte sorun yaşayıp yaşamayacağınızı bileceksiniz.

16. YARDIM İSTEYİN: Ailenizden, arkadaşlarınızdan ve iş arkadaşlarınızdan mümkün olduğunca fazla bilgi alın.

İyi bir Tesisatçı tanıyor musunuz? Bölgenizde iyi bir müzisyen bulmak için tercihen çevrimiçi olarak ödevinizi yapın. Googling’e başlayın ve iyi bir şarkıcı tutmanın ne gerektiği konusunda kendinizi eğitin. Bir potansiyel bulduğunuzda, çalışmalarını garanti edip etmediklerini sorduğunuzdan emin olun.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı Nasıl Seçilir

Aramayı planlamadan önce sormanız gereken 10 soru:

1) Tesisatçınız lisanslı mı?

Çoğu Sıhhi Tesisat şirketi, sıhhi tesisat sorununuzu çözebilecek yolda tamamen dolu kamyonlara sahip olacaktır. Bununla birlikte, aynı şirketlerin birçoğunda, deneyimsiz bir Tesisatçıya probleminizi nasıl düzgün ve güvenli bir şekilde çözeceğini öğretecek bir Yolcu olmadan, tek başına araba kullanan 1. veya 2. bir öğrenci olacaktır. Bir tesisatçının bilgisi olmadan çözdüğü bir problemin daha fazla zarar görmemesini sağlamak çok önemlidir. Bu soruyu telefonun diğer ucundaki uzmanlara sormanız ve kapıda kalifiye bir tesisatçının gelmesini sağlamanız önemlidir.

2) Tesisatçınız sigortalı ve gümrüklü mü?

Sertifikalı bir Uzman bile hata yapabilir (o sadece bir insandır). Bu nedenle, hasar planlamacılardan kaynaklanıyorsa, sigortalı olduklarını ve tazminat almakta sorun yaşamayacağınızı bilmek önemlidir.

3) Saatlik ücretiniz nedir?

Bu, bir randevu ayarlamadan önce sorulması gereken bariz, ancak en az önemli bir sorudur. Çünkü iş bittiğinde, onların istediklerini ödemek zorundasın.

4) Projenin ne kadar süreceğine dair bir tahminde bulunabilir misiniz?

Sadece ne kadar para harcanacağına dair bir fikre sahip olmak değil, zamanınız da önemlidir.

5) Ne kadar beklemeliyim?

Artık hepimiz kablolu yayın görevlisinin ortaya çıkması için sabah 8’den akşam 1’e kadar beklemenin nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Ancak tesisatçınızın gelmesi için saatlerce beklemenize gerek yok. Çoğu şirket size 2 veya 3 bekleme süresi verir, IE: “Saat 10.00 ile 13.00 arasında bir Tesisatçı şovumuz olacak.” Ancak yeterince dikkatli bakarsanız, size 30 dakikalık, hatta daha fazla bekleme süresi verecek, size gerçek bir zaman kazandıracak şirketler bulacaksınız!

6) Seyahat süresi için ödeme yapıyor musunuz?

Çoğu şirket bunu size söylemeyi ihmal eder ama ilk saatiniz için sizden yarım saatlik ücret alırlar. Bu, saatlik ücretleri 120$ ise ilk saatinizin size 180$’a mal olacağı anlamına gelir!

7) Nihai faturaya eklenecek herhangi bir gizli ücret olacak mı?

Gizli ücretler, birçok Sıhhi Tesisat Hizmeti şirketi için bir altın madeni gibidir (muhtemelen Tesisatçıların neden kötü bir üne sahip olduğu). Çoğu insan, “gaz ekstraları”, “van yeniden stoklama ücretleri” ve diğer gereksiz masraflar gibi her türlü gizli maliyeti olduğunun farkında değildir.

8) Sunulan hizmetlere ilişkin Garantiniz nedir?

Kendi kendini açıklayıcı. İster inanın ister inanmayın, bazı şirketler garanti VERMEZ, ancak çoğu garanti verir.

9) Bilmem gereken herhangi bir Çevrimiçi Kupon var mı?

Özellikle SEO (arama motoru optimizasyonu) amacıyla interneti “kuponlar” ile dolduran ve belki de farkında olmadığınız birçok şirket var. Ve güven bana, aradığın şirket sana onlardan bahsetmek istemiyor.

10) Müşteri referanslarını okuyabilir miyim?

Şimdi bu zor, çünkü bir şirketin kendi çıkarları için referansları yok etmesi zor değil. Ancak bunun birkaç işareti var:

Referans Sayfasında yalnızca birkaç referans varsa, bunların gerçek bir müşteriden geldiğine sizi inandırmak için eklendiklerine bahse girebilirsiniz.

Başka bir işaret, çevrimiçi incelemeler bulursanız, örneğin Google Haritalar’da veya başka bir web sitesinde, tarihleri ​​​​kontrol edin! Birçok şirketin “incelemelerini” yayınladığını göreceksiniz ve tarihler aynı gün veya ilk incelemeden sonraki birkaç gün içinde olacaktır.

Ve son olarak, Kanıt Sayfalarında Kanıt formu yoksa, Kanıtın site sekreterine gönderildiğini varsayabilirsiniz.

Yani bu kadar, basitlik değil mi? Sadece bu 10 soruyu sorun ve kendinize İyi bir Asfalt Müteahhidi bulma şansınız daha yüksek olacak.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı mı arıyorsunuz? Sizin İçin Doğru Tesisatçıyı Seçmek İçin İpuçları

Hastalandığınızda, sizi tanımak ve size doğru tedaviyi vermek için şehirdeki en iyi doktora gidersiniz. Başka bir bakış açısına göre, bu, sıhhi tesisat sisteminizi onarmak, onarım veya bakım yapmak için bir tesisatçı tuttuğunuz zamankiyle aynıdır. Evinizdeki su, hayatınızdaki en önemli şeylerden biri olduğu için, bu işi yapmak isteyen birini öylece seçemezsiniz. Evinize giren sudan kanalizasyona kadar her şey iyice kontrol edilmelidir.

Genel olarak konuşursak, buradaki tesisatçılar iki gruba ayrılabilir: biri sıhhi tesisatı tamir edebilen ve diğeri karmaşık ve rutin işleri yapabilen. Bu iki türü tartışalım.

Basit kurulumlar, kanalizasyon temizleme ve açık lavabolar gibi temel sıhhi tesisat onarım ve bakım işleri tüm tesisatçılar tarafından yapılabilir. Devlet bu hizmet için yönetmelik çıkarmadığı için ilgilenen herkes bu hizmeti açıktan sunabilir. Düzenli bakım, lisanslı tesisatçılardan deneyim kazanmayı ve öğrenmeyi içerir. Ruhsatsız olmalarına rağmen tesisat işleri yaparken yine de tesisatçı olarak sınıflandırılırlar. Yalnızca temel hizmetleri sağlayan planlar ucuzdur – yani onlara güvenir ve onları işe alırsanız.

Ancak sıhhi tesisat planları, büyük sıhhi tesisat tesisatları, büyük tadilatlar ve su ısıtıcı tesisatları gibi özel projeler söz konusu olduğunda, bölgenizdeki en iyi tesisatçıya sahip olmanız gerekir! İyi bir fikir, tek kişilik bir iş yerine gerçek bir sıhhi tesisat şirketi için çalışmaktır. Güvenilir bir şirket her zaman lisanslı tesisatçı kullanır ve çalışanlarının becerilerini geliştirmek için eğitimler sunar.

Peki bölgedeki en iyi tesisatçı nasıl bulunur? Temel olarak sizi doğru tesisatçıya götürecek iki temel adım vardır.

1. Teslimat ve Kanıt. Hayalinizdeki evi inşa etmek üzereyseniz ve bu, bir sıhhi tesisat planı yapmak için ilk kez birini işe alıyorsanız, tavsiyeler gitmek için en iyi yoldur. Aile ve arkadaşlara ek olarak, en büyük referans kaynaklarından biri, planlama ve bakım için tesisatçılarla her zaman iletişim halinde oldukları için gayrimenkul uzmanlarıdır.

2. Google. Ben bir Google hayranıyım ama herhangi bir arama motoru yapacak! Yerel servis sağlayıcılar için çevrimiçi bir arama yapın. Referanslar ve müşteri memnuniyeti hakkında daha fazla bilgi edinin. Web sitesi geçmiş müşteriler hakkında bilgi sağlıyorsa, telefon görüşmeleri yapmak çok yardımcı olabilir.

Randevu alırken kimliğinizi ve sertifikanızı kontrol ettiğinizden emin olun. Unutma, bu insanlar işlerini senin içinde yapacaklar. Ailenizin güvenliği de burada bir sorundur. Herhangi bir kimlik belgesi sağlayamazlarsa, onları içeri almayın! Ailenizin güvenliği söz konusu olduğunda, deney yapmaya yer yoktur.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]

Tesisatçı Kiralamadan Önce Bilmeniz Gereken Bazı Şeyler

Kemer her gün ihtiyacınız olan bir şey değildir. Ama istediğinde, hemen istediğin bir şey. İşte bir tesisatçı işe almak için bazı ipuçları.

Şarkıcı Nerede Bulunur?

Terzi bulmak kolay değil. Ancak Yelp.com gibi çevrimiçi dizinler bölgenizde bir tesisatçı bulmanıza yardımcı olabilir. Google başka bir arama seçeneğidir. Her durumda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç çevrimiçi dizin vardır.

Olumsuz Yorumlara Dikkat Edin

Bir veya iki olumsuz yorum, bir tesisatçıyı işe almak için caydırıcı olmamalıdır. Ancak çok fazla (veya hiç geri bildirim almama) sorun yaratabilir. İnsanların nasıl hissettiği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için yorumları okuyun.

Tasarımcı Fiyatları hakkında bilgi edinin

Tabii ki, sorunun ne olduğunu bilmiyorsanız bir tesisatçının ne kadar ücret alacağını tahmin edemezsiniz. Ancak bir tesisatçıyı aradığınızda veya e-posta gönderdiğinizde, onlara sorun hakkında bir fikir verebilirsiniz ve onlar da size bir fikir verecektir. Örneğin, onlara bir tahliye pompanız veya sifonlu bir tuvaletiniz olduğunu söyleyebilirsiniz ve size maliyet hakkında bir fikir vermeleri gerekir. Evet, oran tesisatçının hafta sonu veya gece gelmesine bağlı olabilir.

Tesisatçının Lisanslı olup olmadığını öğrenin

Belki Yelp üzerinden bir tesisatçı ararsanız, bilgilerini sağlayan bir web siteleri olacaktır. Orada tesisatçının lisansını almak için hangi testleri geçtiğini görebilirsiniz. Bazı ülkeler lisans gerektirmez, bu nedenle web sitelerinde listelenmemişse operatöre lisansları olup olmadığını sorabilirsiniz.

Tesisatçının Bağlı olup olmadığını öğrenin

Bu bilgi gereklidir. Bir müzisyen iş başında yaralanır ve zarar görürlerse sorumlu olmak istemezsiniz. Bu nedenle kiraladığınız tesisatçı sigortalı olmalıdır.

Üretici İşini Garanti Edecek mi?

Bir tesisatçıyı işe alırken, yapabileceği tüm tadilatların doğrulanması gerekir. Parçaları değiştirirlerse, bu parçaların garantisinin ne kadar sürdüğünü kontrol edin.

Deneyimlerinin Süresi Ne Kadardır?

Sıhhi tesisat işlerinin farklı türleri vardır. Öğrencilerden profesyonellere kadar çeşitlilik gösterirler. Profesyonel bir tesisatçı kiralamak daha iyi olsa da, daha pahalı olabilir. Yani neyle rahat olduğunuza bağlı.

Bazı Kapanış Düşünceleri

Bir tesisatçı kiralamak göz korkutucu bir görev olabilir. Muhtemelen çok sık yapmadığınız bir şey.

Bu nedenle doğru tesisatçıyı seçmek zor olabilir. Ayrıca, bir tesisatçıya ne için ihtiyacınız olduğuna da bağlıdır: Bu, sızdıran bir musluğu onarmak için tek seferlik bir iş mi yoksa tesisatınızı tamamen yeniden yapmak için yapılması gereken bir iş mi?

Her iki durumda da, Yelp gibi bir çevrimiçi dizine bakarsanız veya sadece bir Google araması yaparsanız, sıhhi tesisat ihtiyaçlarınız için bölgenizde harika seçenekler bulacaksınız. Umarım sitenize bakacaklardır, tesisatçı aramanızda bol şanslar.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!