Ev Tadilatı – Kendiniz Yapabileceğiniz Bazı Ev Tadilatı

Ev sahipliği, evinizi koruma sorumluluğuyla birlikte gelir. Her yıl tesisatınızı, ısıtmanızı ve klimanızı kontrol etmek gibi küçük bir rutin bakım, büyük ev onarımlarını önleyebilir. Başınızı belaya soktuğunuzda bir profesyoneli aramak en iyisi olsa da, ev sahiplerinin üstesinden gelmesi kolay birçok yaygın ev tadilatı vardır.

Tıkanık boru. Tıkanmış bir tahliye yaşıyorsanız, lavabo tapasını çıkarın ve temizleyin. Hala bir musluğunuz varsa, lavabonun altındaki suyu kapatın. Borulara zararlı oldukları ve nadiren işe yaradıkları için tıkanıklığı gidermek için kimyasal kullanmaktan kaçının. Hiçbir şey çalışmıyor gibi görünüyorsa bir tesisatçı çağırın.

Güç kesintisi. Bir elektrik arızası, atmış bir sigorta veya devre kesiciden kaynaklanabilir. Genellikle garajda, bodrumda veya evinizin dışında bulunan sigorta kutunuzu bulun. Devre kesiciyi tekrar “açık” konuma çevirin veya atmış sigortayı değiştirin. Sigortayı değiştirmeden önce devreye bağlı olan her şeyin bağlantısını kesin ve ana gücü kesin. Atmış sigortayı çıkarın ve aynı değerde bir sigortayla değiştirin. Bu adımları uyguladıktan sonra elektriğiniz yoksa bir elektrikçi çağırın.

Sızdıran bir musluk. Sızdıran borular acil müdahale gerektirir. Sadece can sıkıcı değiller, aynı zamanda suyu biraz da kirletiyorlar. Drenajı düzeltmek için lavabonun altındaki suyu kapatın. Üstteki vidayı gevşeterek musluk kolunu çıkarın. Yatak somununu gevşetmek ve sapı çıkarmak için ayarlanabilir bir anahtar kullanın. Sapın altındaki vidayı ve rondelayı bulun. Herhangi bir hırdavatçıdan yeni bir çamaşır makinesi satın alın. Yıkayıcı değiştirildikten sonra, her şeyi tekrar bir araya getirin. Suyu tekrar açın ve damlama durmalıdır.

Kırık atıkların atılması. Püskürtme hatlarından geçmek için mutfak robotunda daima soğuk su kullanın. Yağ ve gres soğuk suda kuruyarak hatların akmasını kolaylaştırırken, sıcak su drenaj sisteminde yağ ve gres birikmesine neden olur. Elinize gıda dışı maddeler koymayın. Kalıntıları ve kokuyu gidermek için zaman zaman buzu öğütmeyi deneyin.

Çoğu tadilat ev sahipleri tarafından yapılabilse de, bir profesyonelin işe alınmasının kaçınılmaz olduğu zamanlar olacaktır. Tesisatçılar ve elektrikçiler için bir telefon numarası listesi düzenlemeyi düşünün. Arkadaşlarınızdan ve komşularınızdan tavsiye isteyin.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!