Sıhhi Tesisatta Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bir kişinin her zaman DIY temeli olarak adlandırılan duş veya küvet musluklarını ve gerekli sıhhi tesisatı kurma seçeneği vardır ve birçok kişi bunu kendi başına yapmayı tercih ederken, diğerleri bir profesyonel kullanmayı tercih edebilir. sıhhi tesisat şirketi veya müteahhit. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, genellikle profesyonel tesisatçılar kullandığınızda ortaya çıkmasalar da, süreç içinde meydana gelebilecek bir takım hatalar vardır.

Öğrenci veya tecrübesiz bir kişi havuza bakarken aşağıda sıralanan bazı hatalar yapabilir:

  • Boruların ve tüplerin hizalanması – borular ve tüpler duvar içinde düzgün şekilde hizalanmazsa, bu, boruların yerleşimi ve muhtemelen duş başlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir. Bunun sonuçları fayans veya sıva ile kaplanabilir, ancak yükseklik sorunu tüm banyoyu bazıları için tatsız hale getirebilir. Bu hizalama, bağlantı parçaları veya stop vanaları nedeniyle boru tesisatının arızalanmasına da neden olabilir ve genellikle söz konusu boru tesisatı veya bağlantı parçaları içindeki sızıntıların kaynağıdır. Bu düzenleme, muslukları takarken duşun güzelliğini büyük ölçüde etkileyebilecek bir seviye kullanılmadığında da etkilenir.
  • Duş boruları evin veya evin içine monte edilebilse de, bu bir kişinin her istediğini yapabileceği anlamına gelmez çünkü bazen yetkililere izin verilmesi gerekir. Bu, bölgeye ve bu tür konuları yöneten yasalara bağlı olacaktır ve bunu düşünmeden önce, bina yönetmeliklerine ve yönetmeliklere uygun bir iznin gerçekten gerekli olup olmadığını öğrenmeniz iyi olur.
  • Herhangi bir banyo, mutfak veya duş projesi için genellikle tesisatçı bandı olarak adlandırılan şeyle boru bağlantılarının düzgün bir şekilde yalıtılması çok önemlidir, bu boru bağlantısında iyi bir sızdırmazlık sağlar ve açıkta kalan dişlerden bahsetmeden sızıntıları önleyecektir. çalışkan bir işçidir. Bu tesisatçı bandı için doğru terim metal bağlantı elemanlarıdır (veya Teflon Bant) ve herhangi bir yapıştırıcı içermez, ancak boruların dişlerindeki boşlukları doldurarak, iki parçanın iyi sızdırmaz bir şekilde bağlanmasını ve yağlanmasını sağlar. Yüzeydeki metaller tüm metaller arasında yakın ilişki içindedir.

Tabii ki, banyo tesisatı veya evdeki herhangi bir tesisatı kurarken göz önünde bulundurulması gereken birçok ek faktör vardır; ancak doğru araç ve gereçlere sahip olmak, daha önce bahsedilen planlı veya konsey onayından daha önemlidir. Bu da bu alanda profesyonel yardım almak için yeterli motivasyon sağlayabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!