Yeni Zelanda’da Kendin Yap Sıhhi Tesisat – Temel Bilgiler

Yasal kısıtlamalar

Muslukların değiştirilmesi ve muslukların açılması gibi küçük işler dışında, Yeni Zelanda’daki tüm sıhhi tesisat ve sıhhi tesisat onarımları ve bakımı, kayıtlı ve lisanslı bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır. Bu sağlık ve güvenlik nedenlerinden dolayıdır – yanlış tesisat bağlantıları sağlığınız için ciddi sonuçlar doğurabilir ve bir sıcak su silindirine yanlış kurulum ciddi sorunlara yol açabilir ve evinize zarar verebilir.

Yeni Zelanda’daki tesisatçılar, Yeni Zelanda Tesisatçılar, Gaz Tesisatçıları ve Tahliyeciler Kurulu tarafından lisanslanmıştır. Tesisatçıların geçerli bir lisansı olmalı ve her zaman lisanslarını görmek istemelisiniz.

Sigorta

Ayrıca, serbest meslek sahibi iseniz bazı sigorta şirketlerinin evinizi kapsamayabileceğini unutmayın. Planlama izni gerektiren ve planlama izni verilmeyen her türlü çalışma sigortanızı da geçersiz kılacaktır – yeni bir yangını kendiniz kurmak buna bir örnektir. Sigorta poliçenizi kontrol edin ve belki sigorta şirketinize başvurun ve onlara ne yapmayı planladığınızı söyleyin ve ev sigortanızda herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olun.

Yerel meclis

Evinizde herhangi bir kendin yap sıhhi tesisat işini yapmadan önce – yerel belediyenize başvurun ve tavsiyelerini isteyin – yapılan işin gerçekten bir inşaat ruhsatı gerektirip gerektirmediğini kontrol edin. Evinizde DIY yapmayı düşünürken yerel belediyeniz ilk bağlantı noktanız olmalıdır. Ruhsatlı tesisatçılar, ruhsat verilmemişse ruhsat gerektiren işleri yapmazlar. İnşaat ruhsatında, iş için kullanılacak olan ve işin yasal olarak yürütülmesinden sorumlu olan tesisatçının adı ve sicil numarası yer alır. Bu çalışma aynı zamanda genellikle konseyin bina yöneticisi tarafından da denetlenir.

Kişisel Planlayıcınız

Yerel bir tesisatçı işinizi denetlemekten mutluluk duyacaktır ve size faydalı ipuçları ve tavsiyelerde bulunabilir.

Tesisatçınız için boruları ve giderleri göstermek gibi bazı bakım işlerini yapabilirsiniz, ancak büyük bir DIY işi için bir tesisatçı kullanmanızı öneririz, çünkü onlar son derece eğitimli profesyonellerdir ve Bina Yönetmeliğinin tüm kural ve gerekliliklerini bilirler. .

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!