Kendi Tesisatçınıza Yardım Edin

Bazıları için şaşırtıcı gelebilir, ancak yerel telefon rehberlerinde reklam veren tesisatçıların çoğu “yerel tesisatçılar” değildir. Bölge dışındaki şirketler tarafından daha fazla reklam (örn. çift sayfa, renkli, ön kapak vb.). Her ne kadar bir şirketin olabildiğince çok kitap ve iyi hizmet edebileceğini düşündükleri alanlarda reklam vermesinde yanlış bir şey olmamasına rağmen. Ancak bazı reklamlar tüketicileri yanıltabilir.

Bir sıhhi tesisat şirketinin yanıltıcı olmasının yollarından biri, topluluğa yardım edecek paraları veya sosyal yardımları olmasa bile, her büyük şehir rehberinde reklam vermektir. Tüketicilerin yapabileceği şey teslimat hizmetidir. ABC Tesisat’ı arayabilirsiniz, ancak XYZ Tesisat kapınıza kadar gelir! Bazı durumlarda, ABC Plumbing’in tek bir kamyonu bile yoktur ve yalnızca “bağımsız” sıhhi tesisat müteahhitleri vardır.

Tüketicinin bu süreçlerden kaçınmasının ve sıhhi tesisattan önce pisliği giderebilmesinin başka yolları da vardır.

ABC Tesisat’ı ararsanız ve kamyonunda XYZ Tesisat damgalı bir kamyon ortaya çıkarsa, nedenini sorma (herkes yapmalı) hakkınız vardır.

Sıhhi tesisat müteahhitlerinin çoğu zaman ilanlarına ruhsat numaralarını yazdırmaları istenmekte olup, ilanda ruhsat numarası yoksa ruhsat alamayabilmektedir.

Bu da sizin, yani tüketicinin dengelemesi için başka bir sorun yaratır. Bir hizmet yüklenicisi lisans numarasını yayınlar, ancak “bağımsız” ilan ederse, kim lisanslıdır? Tesisatçı mı yoksa dağıtımcı mı? İşçinin tazminat sigortası ne olacak? Hizmetleri ve ürünleri kim doğrular? Tesisatçının çalışmalarını ve davranışlarını kim denetler?

İşte bir profesyonel göndermeden önce kişiye telefonda sorabileceğiniz birkaç soru. Şirket yalnızca ücretsiz bir numara gösteriyorsa, gayrimenkulleri olup olmadığını sorun. Şirket bir lisans numarası yayınlarsa, tüm teknisyenlerinin lisanslı olup olmadığını sorun. Aradığınız şirket gerçekten bir nakliye şirketi ise, sigortayı kim yapıyor? Reklamlar, şirketin lisanslı, lisanslı ve sigortalı olduğunu belirtebilir. Ancak bunun yerine bağımsız profesyonelleri, sigortayı, sigortaları ve tüm yükümlülükleri taşıması gereken kişilerdir. Hiç kimse bir iş için bir şirketi arama, iş için tamamen farklı bir şirket bulma ve sonra ortaya çıkan herhangi bir sorundan kimin sorumlu olduğu konusunda endişelenme zorunluluğunu yaşamak istemez.

Bu nedenle bölgenize hizmet veren yerel tesisat firmalarını kullanmayı unutmayın. Yerel işletmelere değer katarlar ve değerli hizmetler sunarlar.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!