Kırık Duş Başlığı Nasıl Onarılır

Güzel, temiz bir banyonuz varsa, gece bir damlamayla uyanırsanız… bir damlama… bir damlamayla uyanırsanız, her şey boşunadır. Tekrar uyumak istediğinizde giderek artan o çılgın ses. Su istismarı herkesin başına gelebilir. Duş sızıntıları lavabonuzdan daha yüksek. Düşmesine çok var.

Ne yapabilirsin? Saatte 75 dolar ücret alan ve evinden şarj etmeye başlayabilen bir tesisatçıyı aramadan önce bunu düşünün. Bildiğin şehrin her yerinde olabilirler. Neden önce güvenilir bilgisayarınıza gidip sızdıran bir duş başlığı aramıyorsunuz? Kulağa korkutucu gelmeyen şeyleri düzeltmek için birçok fikir bulacaksınız.

Güvenilir ve hafif görünen birini bulduğunuzda, ihtiyacınız olanı toplayın: bir rondela, rondela veya “o” halkası, tornavida, anahtar, pense, boru sızdırmazlık maddesi ve lastik rondelalar. Bozulmamış projeler yaptığını gördüğünüz gerçekten kullanışlı bir komşunuz varsa, onlara sorun. Sahip olduklarınızın iyi mi kötü mü olduğunu size söylemeliler. Eğer iyi bir insansa, sizin için çalışmaya gelebilir. Her ihtimale karşı. Duşa bak, sızıntı nereden geliyor? Koltuktan mı yoksa duşun arkasından mı çıkıyor gibi görünüyor?

Duş başlığını çok dikkatli bir şekilde çıkararak başlayın. Başlamadan önce duş başlığının etrafına bir havlu yerleştirin. Duşu boşaltmak için duşun altındaki vidayı gevşettiğinizden emin olun. Pense ile kafayı gevşetin.

Başının altında bir yıkayıcı görmelisin. Eski rondelayı çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Sorununuz kireç birikintileri olabilir. Duşun üstündeki koruyucu kapağı çıkarmayı deneyin. Sadece iki vida var. Tam bir duş alın ve sekiz saat boyunca beyaz sirke içinde bekletin. Ben de bir faceplate ile batırırdım. Duş giderini sert bir fırça ile temizleyin. Kireç tıkanıklığı da varsa, çıkarmak için bir kürdan almanız yeterlidir.

Şimdi duş perdesinin geri geldiği yere tesisatçı bandı uygulayın ve sıkıca çekin. Bunları saat yönünde yerleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde aşırı yüklenebilir. Bandı kırışıksız olacak şekilde çekin. Borunun etrafında beş veya beş kez dolaşın. Duş başlığını tekrar çalıştırın, ancak çok fazla sıkmayın, sadece elinizi sıkıca tutun.

Sızdıran duş başlığını tamir ettin. Bana inanmıyor musun? Suyu açın ve görün. Gece yarısına kadar bekleyin. Kendinizi uyandırmak için bir alarm kullanın çünkü su sızıntıları bunu yapmaz. Damla yok. Başarı! Şimdi yatağına dön ve bunca zamandır aldığın dinlenmeyi al.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!