Sıhhi Tesisat Tarihi ve Diğer Gerçekler

Sıhhi tesisat tarihi, tesisat kelimesinin kökeni ile başlamalıdır. Sıhhi tesisat kelimesi, kurşun anlamına gelen Latince plumbum kelimesinden gelir. Sıhhi tesisat terimi, su ve gaz dağıtımının yanı sıra kanalizasyon bertarafı için boru ve bağlantı parçalarını ifade eder.

İlk binalar, yaklaşık 500 yıl önce ilk su kemeri inşa edilmeden önce, MÖ 800 ile MÖ 735 yılları arasında Roma’da inşa edildi. Cloaca Maxima en eski antik gemilerden biridir ve halen kullanılmaktadır. Yüzey suyunu taşımak ve tüm şehrin drenajını sağlamak için tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Atık bertarafı çok eski zamanlardan beri bir sorun olmuştur. Hastalıklar su ve çöplerle bilgisizlikten yayıldı. O zaman bilim insanları hasta etmeyecek lağım ve atıkları bertaraf etmenin yollarını bulmakta çok yardımcı olacaktır. Amerika’daki bombaların tarihi, Yeni Dünya’da yaşayan insanların akan suya, tarlalara, çalılıklara veya ormanlara çöp ve atıkları boşaltmak için Kızılderili yöntemlerini benimsemesiyle başladı.

Çöpleri de atıp ön kapı ve pencerelerini kırıp, domuzların ve çöp toplayıcıların attığı sokağa attılar. Çok temiz değildi. Neyse ki, Amerika Birleşik Devletleri sağlık ve güvenlik standartlarını belirleyecekti. Usta zanaatkar, demirci, alet yapımcısı, kalaycı ve demirci ilk “saban yapıcıları”ydı. Günümüzde tıkanmış kanalizasyonları açmak, sızıntı yapan boruları onarmak ve ev tesisatını onarmak için bir tesisatçıya ihtiyaç vardır.

Ayrıca farklı duş stilleri, giderler vb. tasarlama yeteneğine de sahiptirler. Eski bir banyo, erken bir sömürge ve diğer şeyler ve teneke tarafından kurulan bir tencere olabilir. Komodin kelimesi, kullanımını gizlemek için kullanıldı. Komodin kelimesi hala tuvalet veya tuvalet için başka bir isim olarak kullanılmaktadır. Tuvaletler, müştemilatlar vb. banyolarımızın bugünkü halini değiştirebilir.

Tesisatçılar, “temel tesisatçı” olmaya hak kazanmadan önce dört veya beş yıllık bir çırak olarak eğitim, öğretim ve deneyime ihtiyaç duyarlar. Nitelikli bir tesisatçı bir şirket yüklenicisi olabilir veya kendi şirketine sahip olabilir.

Ankara Su Tesisatçısı Puanı
BİZİ OYLAYIN !
[Total: 0 Average: 0]
Call Now ButtonHemen Ara!