Ümitköy Su Tesisatçısı – Tesisatçı

Ümitköy su kaçağı tespiti yapan kameralı Ümitköy Su Tesisatçı ustası
Ümitköy su kaçağı tespiti yapan kameralı Ümitköy Su Tesisatçısı ustası

Su, insan hayatının en önemli parçaları arasında yer almakta ve susuz bir yaşamın olmayacağı herkes tarafından açık bir şekilde bilinmektedir. Eski zamanlarda kurulan yerleşim alanlarının da sulak alanlara yapılması, suyun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Peki, günümüzde su kullanımı yaşam ve çalışma alanlarından nasıl gerçekleştiriliyor? İşte bu notada devrede olan su tesisatlarıdır. Çünkü su tesisatları, insanların ihtiyaçları olan suyun çeşitli sistemler ile kullanıma sunulmasını sağlamakta ve bunun yanı sıra kullanılan suyunda pis su tesisatları vasıtası ile kanalizasyonlara gönderilmesini sağlamaktadır. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, tüm bu su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi ve onarılması işlemlerini yerine getirmekte, böylece sizlerin bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız.

Ümitköy Su Tesisatlarının Önemi

Su tesisatlarının önemini üst bölümde sizlere anlatmaya çalıştık ve orada bahsedilen unsurlar arasında temiz ve pis su tesisatlarını gösterdik. Çünkü temiz ve pis su tesisatlarının en iyi şekilde kullanımı, kullanımda dikkat edilmesi gereken hususları gibi unsurları bilinmesi gerekir. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda, sizlere bu konuda tüm bilgileri vererek, en iyi şekilde bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Şimdi gelin tüm temiz ve pis su tesisatlarının önemlerinden ve özelliklerinden bahsedelim.

 1. Ümitköy Pis Su Tesisatlarının Önemi

Pis su tesisatlarının önemini anlatmaya kalkışsak, burada sizlere birçok bilgi vermemiz gerekecek. Bu derecede önemli olan tesisat grupları arasında yer almaktadır. Çünkü pis su tesisatları, insanların kullandığı suların kirlendikten sonra kanalizasyonlara ulaştırılmasını sağlayan ağların kendileridir. Bu nedenle, yapılması gerekenler arasında ilk aşamada pis su tesisatları kaçaklarının oluşumu gelmektedir. Pis su tesisatı kaçaklarının oluşmasından sonra, fark edilmesinde dikkat çeken husus, suyun alt kata kesik kesik akmasıdır. Bunun en önemli nedeni, bu tesisatlardaki kaçakların kullanımdan kullanıma belirti göstermesidir. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda, oldukça zor anlaşılan bu kaçakların kısa sürede tespit edilmesi ve tamir edilmesini sağlayarak, sizlere kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

 1. Ümitköy Temiz Su Tesisatlarının Önemi

Temiz su tesisatları, insanların kullanacağı suların temin edilmesini sağladığı için oldukça önemlidir ve bu tesisatların kullanım aşamasından kaçak aşamasına kadar dikkat edilmesi gereken hususları bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği müddetçe herhangi bir sorunun oluşması imkân dâhilinde olmayacaktır. Ancak tesisatlarda meydana gelen hatalar sebebi ile de kaçaklar oluşabileceği için, temiz su tesisatı kaçaklarından bahsetmek gerekir. Bu tesisatlarda meydana gelen kaçaklarda, sızan su alt kata kesintisiz bir şekilde akar ve bu kaçakların anlaşılması pis su tesisatlarına nazaran daha kolay bir özellik göstermektedir. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda, bu kaçaklarında tespiti ve tamirini en hızlı ve etkin şekilde gerçekleştiriyoruz.

Ümitköy Su Tesisatı Kaçaklarını Nasıl Anlayabilirsiniz?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların öncelikli olarak anlaşılması ve daha sonra alanında uzman firmalardan bu arızalar için yardım alınması gerekir. Bu süreç ne kadar hızlı tutulur ise, sizlere sağladığı fayda da doğal olarak artacaktır. Bu nedenle aşağıda Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firması olarak sizlere sunduğumuz unsurlar ile su tesisatlarında meydana gelen kaçakları kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

 • Su faturalarının normal düzeyden daha yüksek gelmesi,
 • Su vanasının veya muslukların kapalı olmasına karşın su sayacının halen dönmesi,
 • Evin içerisinde rutubet kokusunun bulunması,
 • Kaçak olan alanda çeşitli renk değişikliklerinin bulunması,
 • Alt komşunun tavan veya duvarlarında çeşitli sararmaların oluşması ve bunun sonucundan sizlere şikâyette bulunulması,
 • Kanalizasyon ağlarında gezen böceklerin evlerinizde çoğalması,
 • Seramik aralarından çeşitli su sızıntılarının gerçekleşmesi,
 • Yerdeki mermerlerin arasından su çıkması ve ıslak veya kuru zeminlerde su birikmesinin olması, su tesisatlarından meydana gelen kaçakların anlaşılması için dikkat çeken en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Tüm bu unsurlara dikkat ederek, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların kolay bir şekilde anlaşılması sağlanabilir, bu şekilde ek olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Ümitköy Su Tesisatlarında Hayatı Zorlaştıran Kaçakların Saymakla Bitmeyecek Nedenleri

Ümitköy su tesisatı kaçaklarının oluşumunda, sizlere sayabileceğimiz birçok sebep bulunmakta ve bu sebeplerin tamamında belli başlı unsurların yanında, sizleri şaşırtan nedenlerde bulunabilmektedir. Çünkü kullanıcılardan kaynaklanan nedenlerin yanı sıra, şebeke suyundan ve tesisatlardan kaynaklanan nedenlerde su tesisatlarından kaçakların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda, sizleri bu konuda bilgilendirmek için temiz ve pis su tesisatlarında kaçakların neden meydana geldiğini sınıflandırmaya çalıştık.

 1. Ümitköy Temiz Su Tesisatı Kaçaklarının Saymakla Bitmeyecek Nedenleri

Ümitköy temiz su tesisatı kaçaklarından yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok farklı neden bulunmakta ve sizlere Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda bu nedenlerden maddeler halinde bahsetmeye çalıştık.

 • Şebeke sularının normal gelmesi gereken düzeyden daha fazla basınçlı gelmesi,
 • Tesisatlar arasında bulunan kombi ve petek tesisatlarının eklem yerlerinin iyi kaynatılamaması veya tesisatların iyi bir şekilde konumlandırılamaması,
 • Yaşam veya çalışma alanı içerisinde yapılan tadilatın temiz su tesisatına zarar vermesi,
 • Tesisatın döşenmesi sırasında kullanılan malzemelerin kaliteden yoksun olması,
 • Yapılmasının üzerinden onlarca yıl geçmiş binaların galvaniz borularının artık çürümesi,
 • Tesisatlardaki köşe kısımlarının iyi bir şekilde kaynatılamaması ve aralarından kaçakların yaşanması,
 • Yaşam veya çalışma alanlarından tüm musluk ve bataryaların, sert bir şekilde açılması veya kapatılması, temiz su tesisatlarından meydana gelen kaçakların ana nedenleri arasında yer almaktadır. Firmamızda tüm bu kaçakların kısa ve etkili yöntemler ile tespit edilmesini sağlayarak, sizlerin bu konuda mustarip olmasının önüne geçmekteyiz.
 1. Ümitköy Pis Su Tesisatı Kaçaklarının Saymakla Bitmeyecek Nedenleri

Ümitköy pis su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, temiz su tesisatlarındaki gibi pek çok farklı sebeplerden kaynaklanabilmekte ve bu sebepler yaşamı oldukça olumsuz bir hale getirebilmektedir. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, pis su tesisatı kaçaklarının nedenlerinden sizlere aşağıda bahsetmeye çalıştık.

 • Tıkanıklıkların açılması hizmeti veren firmaların, tıkanıklıkları açarken pis su tesisatlarına zarar vermesi,
 • Kimyasal tıkanıklık açıcıların, uygulandıktan sonra pis su tesisatı boruları veya boruların contalarını çürütmesi,
 • Tesisatların döşenmesi sırasında, ustaların gerekli özeni gösterip, bu şekilde tesisatları döşeyememesi,
 • Pis su tesisatı ağlarında biriken pis suların, artık zamanla tesisatlara ağır gelmesi,
 • Binaların veya diğer yapıların, belirli zamanlar sonucunda daha fazla oturması ve bu oturma nezdinde tesisatların zarar görmesi,
 • Tesisat borularının üzerlerinden 10-15 yıl geçmeye başlamasından itibaren artık çürümeye başlaması,
 • Tesisatların döşenmesi sırasında, ustaların kalitesiz malzeme kullanması, pis su tesisatlarında kaçakların meydana gelmesinin en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Firmamızda, tüm bu kaçakların bertaraf edilmesi için üstün teknolojik yöntemler kullanarak, sizlerin bu sorunlardan kurtulmanız için gerekli tüm hizmetleri vermekteyiz.

Ümitköy Petek ve Kombi Tesisatlarında Kaçakların Tespit Edilmesi ve Tamir Edilmesi

Ümitköy kombi ve petek tesisatlarının yapılandırılmasından sonra belirli şartlar sonucunda kaçaklar oluşabilmekte ve bu kaçakların tespit edilmesi, alanında uzman firmalar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde işi bilmeyen firmalar, sizlere daha fazla fiyat çıkarmakta ve hizmetlerin tamamını yerine getirememektedirler. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı hizmeti verdiğimiz firmamızda, tüm bu hususlarda en kaliteli ve etkili hizmeti vererek, kombi ve petek tesisatlarındaki kaçakları bir çırpıda gerçekleştirmekteyiz.

Kombi petek tesisatlarında kombi ekranının arıza göstermesi durumunda su eksilmesi durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Bunun sonucunda ne kadar bar seviyesi düzenlense de bir kaçak olduğu için yine aynı sorun ortaya çıkacaktır. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda kullandığımız özel ekipmanlar sayesinde, su kaçağının tesisatın tam olarak neresinde olduğunu tespit etmekte ve ona yönelik olarak tamir işlemini gerçekleştirmekteyiz. Tamir işlemini gerçekleştirirken tesisat içerisinde çeşitli onarıcı madde koyarak, tesisattaki kaynağın onarılmasına sağlamaktayız. Bu işlem ile herhangi bir ek işgücü ortadan kaldırılmakta ve dolayısı ile maliyet de en aza indirilmektedir.

Ümitköy Su Tesisatçı Firmamızın Altın Su Kaçak Tespit Yöntemi

Ümitköy su kaçak tespiti yapan firma olarak, su kaçaklarının tam olarak yerinin tespit edilmesi ve daha sonra buna yönelik olarak müdahale edilmesi gibi hususlarda en etkin yöntemleri kullanıyoruz. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamız tüm bu hususlar sonucunda sektörünün en deneyimli firmaları arasında girmektedir. Şimdi sizlere su kaçak tespiti hizmetimizden bahsedelim.

 • Öncelikle sizlere belirtilen saatte adresinize gelmekte ve herhangi bir gecikmeyi kesinlikle yaşatmamaktayız.
 • Daha sonra alt komşular ile iletişime geçerek, gerekli olan kontrolleri yapmakta, su kaçağının hangi tesisattan kaynaklandığını bulmaktayız.
 • Bu durum su kaçak tespitinin gerçekleştirilmesi için oldukça mühim bir özellik taşımaktadır.
 • Daha sonra termal su kaçak tespit cihazı ile su kaçağının yerinin bölgesel olarak tespit edilmesi sağlamakta, ekrandaki renkli kısımlar üzerine yoğunlaşmaktayız.
 • Bununla beraber akustik dinleme cihazını kullanarak, su kaçağının tam olarak noktasal tespitini gerçekleştirmekteyiz.
 • Bu nedenle termal su kaçak tespiti ile akustik dinleme cihazı bir arada kullanılması gerekir.

Ümitköy Su Tesisatçı Firmamızın En Etkin Su Kaçak Tamiri Hizmeti

Ümitköy su kaçak tamiri hizmeti verdiğimiz firmamızda, su kaçak tespitinin gerçekleştirilmesinden sonra hızlı bir şekilde su kaçak tamiri hizmetine geçmekteyiz. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamızda tüm bu aşamalarda, tecrübeli personellerimiz canla ve başla çalışmaktadır. Şimdi sizlere su kaçak tamiri hizmetimizin detaylarından kısaca bahsedelim.

 • Su kaçak tespitinin gerçekleştirilmesinden sonra, noktasal tespit yapılan alanı el aletleri yardımı ile açmaktayız.
 • Gerekli temizlikleri yaptıktan sonra, boru makası yardımı ile kaçak olan su borusunu yerinden kesmekteyiz.
 • Uygun olan kaliteli boruyu kullanarak, boru ütüsü yardımı ile yeni boruyu, açılan alandaki boru ile kaynatmaktayız.
 • Kaynatma işleminden sonra belirli zaman içerisinde kontrolünü sağlayarak, herhangi bir kaçağın olup olmadığını kontrol etmekteyiz.
 • Daha sonra alanında uzman personellerimiz ile su kaçak tamirinin yapıldığı alanı kapatarak, su kaçak tamiri hizmetimizi sonlandırmaktayız.

Ümitköy Su Tesisatçısı Hizmeti Veren Ada Dekorasyon Firmamız

Ümitköy su tesisatı açan firma olarak, yıllardır bu sektörde ve bu alanda hizmet vermekte ve sizlerin ihtiyacı olan tüm konularda kaliteli bir şekilde hizmet vererek, hizmetlerimizden kesinlikle ödün vermemekteyiz. Hizmet verdiğimiz personellerimizin tamamı alanlarında gerekli eğitimi de almış bulunmaktadırlar. Çünkü iyi bir hizmet için personellere verilmesi gereken eğitim oldukça değerlidir. Daha sonra ekip çalışmasına uygun olarak çalışan personellerimiz, gerekli olan tüm hizmeti en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedirler. Aynı zamanda kullandığımız su tesisatı malzemelerinin ve ekipmanlarının tamamı son derece teknolojik ve kaliteli malzemeler veya ekipmanlardır. Ümitköy su tesisatçısı – tesisatçı firmamız, tüm bu avantajları sebebi ile sektör deneyimi yüksek olan bir firma olmakta, böylece hizmetin kalitesi en üst seviyede olmaktadır. Bu şekilde kaliteli ve günün her saatinde hizmet verdiğimiz Ada Dekorasyon firmamızın hizmetlerinden yararlanmak ve bizlerle iletişime geçmek isterseniz, telefon numaralarımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.